ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   תזונה ותוספים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=5)
-   -   שאלה | אף פעם לא הבנתי, איך הגוף יודע ומסוגל לספוג חלבון לא אמיתי (https://israelbody.com/showthread.php?t=65754)

אבייתרי 16-06-10 21:29

שאלה | אף פעם לא הבנתי, איך הגוף יודע ומסוגל לספוג חלבון לא אמיתי

איך הגוף בכלל קולט חלבון שהוא מעובד\ לא ממקור טבעי כמו אבקות וכד' אף פעם לא הצלחתי להבין האם התועלת היא שווה והאם השרירים קולטים חומצות אמינו מחלבונים ממקור כימי כזה.
מוזר ולא מובן... הרי הגוף כל כך חכם וזה ברור לכולנו... ומוזר הרי שבאבקות יש רק "חומרים" ואין טיפת חלבון אמיתי. יש על זה איזה מחקרים או משהו?

בתודה.

mag707 17-06-10 02:08

אני לא ממש מבין למה אתה מתכוון אבל אני ינסה לענות בכל זאת, באבקת חלבון יש חלבון כמו בביצה כמו בטונה כמו בכל מאכל עם חלבונים, רק כמו שבוודאי אתה יודע קיימים סוגים מסוימים של חלבון ,באבקת חלבון ה"סוג" הוא מי גבינה אבל זה עדיין חלבון.

אבייתרי 17-06-10 02:43

תודה על התשובה אבל כנראה שבאמת לא הבנתה מה שאלתי
החלבון שמצוי באבקות האלה הרי לא מגיע ממקור טבעי, לא לוקחים את המי גבינה מהחלב לדוגמא, אלה מייצרים אותו מעשה ידי אדם, זה מעובד, כימי. ומכאן אחזור לשאלתי בהודעה הראשונה, תודה :)

oOtalOo 17-06-10 04:10

חלבון מורכב מחומצות אמינו
במפעל לוקחים גבינה, חלב וכ'ו , לאחר מכן אם למשל רוצים חלבון מי גבינה אז מפרידים את המי גבינה מהחלב/גבינה ואז מייבשים את זה והופכים את זה לאבקה (לא יודע אחד לאחד בדיוק את התהליך)
בקיצור, החלבון עדיין מורכב מאותן חומצות אמינו שהמבנה הכימי שלהן לא השתנה (או השתנה בצורה שלא מפריעה לגוף לעכל)
זה לא משנה לגוף מאיפה מגיע החלבון, כי מכל מקום שהחלבון יגיע הגוף יפרק אותו לחומר שממנו הוא מורכב ויעכל אותו
במילים אחרות, אין כזה דבר חלבון "לא אמיתי", חלבון זה חלבון

תתקנו אותי אם אני טועה

אבייתרי 17-06-10 13:47

לא נראה לי :confused:

amit2602 17-06-10 13:53

מה זה לא נראה לי? זה חלבון רגיל לכל דבר צא מהסרט שזה כימי או לא טבעי

Yoggie 17-06-10 13:56

אין כזה דבר חלבון אמיתי או חלבון לא אמיתי. חלבון מיוצר משרשרת ארוכה של חומצות אמינו שסדרן והקשרים בניהם יוצרים את המבנה המרחבי שמשפיע על פעילות החלבון.
רוב החלבונים מאבדים את צורתם (דינטורציה) בתהליך הבישול והעיכול אך חומצות האמינו נשמרות ונצרכות ע"י הגוף ומצורפות מחדש ליצירת חלבונים בעלי תפקיד אחר (לדוגמה, בנית שריר).
חלבון מי גבינה הוא תוצר ביניים של יצירת גבינה אליו מוסיפים ויטמינים, חומרי טעם ריח וצבע וכל השאר שאתה יכול לקרוא על תוית המוצר. החלבון הזה לא יותר מעובד מהגבינה שאתה מורח על הלחם או כל מוצר אחר בסופרמרקט...

אבייתרי 17-06-10 16:34

תודה אך אתה בטוח שמה שאתה אומר?
נראה לי שהאבקות שעוברות כל כך הרבה תהליכים כמו שחלוף יונים, בידוד החלבון ועצם העובדה שזה חלבון מי גבינה שאין סיכוי גם שיוציאו כמות קטנה כל כך מכל כך הרבה חלב, יהיה דומה לגבינות שאנחנו אוכלים, יש פה הרבה עיבוד ושינוי והחלבון הזה לא מגיע ממקור טבעי (חלב) אלה מייצרים מעשה ידי אדם במעבדה ובמפעל, אף אחד לא יוציא בשבילך מאות גרמים של מי גבינה. גם אם ישתמשו בכל החלב בעולם לא יגיעו לכמות של כל האבקות מי הגבינה שיש לנו בשוק חחח.. אין סיכוי... זה תוצרת האדם הדבר הזה. זה כימי ומייצרים את זה.
יש עוד תשובות אולייי???

Yoggie 17-06-10 18:04

זה "תוצר לוואי" הנוצר בתהליך יצירת גבינה והוא משמש ליצירת מוצרים אחרים כמו גם חלבון לספורטאים.

אתה יכול לקרוא בויקיפדיה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Whey_protein

אני אוהב את זה שאתה מתעקש לדעת ולגלות. זה יפה בעיני... אם תרצה הסברים בנוגע לביוכימיה/ביולוגיה בנושא אשמח לעזור.

אבייתרי 17-06-10 18:43

Yoggie, תודה רבה לך!!! :)

גל ציון-פור 18-06-10 21:13

בוא נבהיר כמה דברים:
חלבון מי-גבינה מופק במפעלים לייצור גבינות, מחלב פרה. 20% מהחלבון בחלב פרה הוא מי-גבינה (Whey) ו-80% מהחלבון הוא קזאין. הקזאין משמש ליצור גבינות (בגלל יכולת ההתגבשות שלו) ומי-גבינה מופנה לתעשיית תוספי המזון בעיקר. חוץ מזה, לגוף האדם אין שום בעיה לספוג גם חומצות אמינו מבודדות או פפטידים (גם ככה זהו תהליך שהאנזימים שלנו מבצעים במעי).
כך שהחלבון באבקות הוא ממקור טבעי לחלוטין (חלב) ובעל ערך ביולוגי הגבוה ביותר שקיים בטבע. עוד מעט יעלה על זה מאמר לאתר.

אבייתרי 18-06-10 21:17

איזה כיף לשמוע! תודה :)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:20.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ