ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   שאלה בקשר למספר חזרות בדדליפט+סקוואט (https://israelbody.com/showthread.php?t=64218)

Deadlift 31-03-10 22:17

שאלה בקשר למספר חזרות בדדליפט+סקוואט

את הדדליפט אני אתחיל בעוד חודש ואני רק מתעניין כרגע.
בקשר לסקוואטים...
בעוד שבוע אני אשכנע את המדריך שלי להעביר לי ת'סקוואט מסמית' לרגיל (אני מקווה שזאתי החלטה חכמה),ואז אני רוצה לדעת אם לעשות 12 חזרות זה טוב? ואם לא,אז 10 זה גם טוב? כי אתם בדר"כ עושים 5 חזרות בסקוואטים ודדליפט,השאלה היא אם גם 10/12 זה טוב ומשפיע.

תודה רבה וערב טוב.

אושר 31-03-10 22:26

למה אתה צריך את האישור של המדריך שלך אם לעשות סקוואט 'חופשי' ולא עם סמית' משין?
תעשה פשוט רגיל.

Deadlift 31-03-10 22:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אושר (הודעה 984133)
למה אתה צריך את האישור של המדריך שלך אם לעשות סקוואט 'חופשי' ולא עם סמית' משין?
תעשה פשוט רגיל.

או.קיי פשוט לדעת אם זה מתאים לתוכנית והכל...
וגם אני לא חושב שכזה קל לעשות ת'טכניקה כמו שקל עם הסמית'.

pala 01-04-10 00:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי deadlift (הודעה 984134)
או.קיי פשוט לדעת אם זה מתאים לתוכנית והכל...
וגם אני לא חושב שכזה קל לעשות ת'טכניקה כמו שקל עם הסמית'.

מאוד מאוד תלוי בתוכנית אימונים שלך
אם זה ab עם סקוואט פעם-פעמיים בשבוע, אז בין 6-10
אם זה fbw, 5

לדדליפט - אני לא הייתי עושה יותר מ6, במשקלים מקסימליים זה תרגיל פשוט הורג, יותר מ5 ואתה מקלל את היום הזה (מה גם יש את אפקט ההתאוששות)

arbel2 01-04-10 01:11

דד ליפט זה באמת לא תרגיל לחזרות גבוהות מדי,לא הייתי עובר את ה6 כמו שpala הציע,כל חוויה שהייתה לי מדדליפט בחזרות גבוהות הייתה חוויה שלילית שלוותה בהמון doms בגב ברמה שמאוד מקשה על תיפקוד יום יומי וגם הקשתה על ההתאוששות והשליכה רע על אימונים אחרים בהמשך השבוע.

סקוואט אני קצת יותר גמיש בדעתי לגביי טווח החזרות,לאחרונה אני עושה סקוואטים בחזרות גבוהות בלבד בגלל פציעה מציקה והתוצאות מפתיעות,אין לזלזל בסקוואט לחזרות גבוהות (12+)

Scylla 01-04-10 04:57

אחרי סקוואטים עצימים מאוד ל12 חזרות אני לא יכול לשבת ללא גניחות במשך 4 ימים... מה שלא קורה לא באימוני כוח ברגליים ולא באימוני הלם (למרות שהכאב אחרי האימון יותר נוראי)

oran 01-04-10 11:56

סקוואט 6-8 חזרות
דדליפט 4-6

Deadlift 01-04-10 18:52

או.קיי עם הדדליפט אני אלך על 6 חזרות (למרות שהמשקלים הגבוהים קצת מדאיגים אותי,יעבור לי).
ובקשר לסקוואט סקיילה אמר שאחרי 12 חזרות הוא מאוד עייף כנ"ל ארבל שאמר שיש תוצאות מפתיעות (מקווה שלטובה). אז 12 חזרות לסקוואט.
ארבל,אמרת שחזרות גבוהות עייפו לך ת'גב רצח,לפחות ראית תוצאות יותר טובות מהחזרות הנמוכות?

נ.ב: מדובר בתוכנית ab (אז זה עדיין טוב לעשות 12 חזרות?)

arbel2 01-04-10 19:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי deadlift (הודעה 984273)
או.קיי עם הדדליפט אני אלך על 6 חזרות (למרות שהמשקלים הגבוהים קצת מדאיגים אותי,יעבור לי).
ובקשר לסקוואט סקיילה אמר שאחרי 12 חזרות הוא מאוד עייף כנ"ל ארבל שאמר שיש תוצאות מפתיעות (מקווה שלטובה). אז 12 חזרות לסקוואט.
ארבל,אמרת שחזרות גבוהות עייפו לך ת'גב רצח,לפחות ראית תוצאות יותר טובות מהחזרות הנמוכות?

נ.ב: מדובר בתוכנית ab (אז זה עדיין טוב לעשות 12 חזרות?)

הטווח חזרות של 3-6 נותן לי תוצאות מצויינות בחודשים האחרונים.

Sugarzaza 01-04-10 20:12

לתת למתחיל לעשות 10-12 חזרות של סקוואט מלא זה דבר די טיפשי. זה מאוד תובעני וצריך בסיס טכני ממש טוב בשביל זה. 4-6 זה כנראה הטווח שילווה את המתחיל לאורך התקופה שהוא מתחיל ברוב התרגילים בתכנית טובה

Deadlift 01-04-10 21:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי arbel2 (הודעה 984280)
הטווח חזרות של 3-6 נותן לי תוצאות מצויינות בחודשים האחרונים.

יותר ממה שנתנו החזרות הגבוהות?

וsugarzaza למה אתה מתכוון בסיס טכני? עוד לא נתנו לי לעשות סקוואט חופשי,נתנו לי סמית' (ללמוד ת'טכניקה,ואמרו לי שאני עושה אותה די טוב עכשיו,אז חשבתי להתחיל סקוואט חופשי). ארבל רשם פה אבל שדווקא 12 חזרות נתנו לו תוצאות טובות,אולי כדאי לנסות? (לא בטוח יעבוד עליי,אבל כדאי לנסות?)

terminater135 01-04-10 22:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי deadlift (הודעה 984309)
יותר ממה שנתנו החזרות הגבוהות?

וsugarzaza למה אתה מתכוון בסיס טכני? עוד לא נתנו לי לעשות סקוואט חופשי,נתנו לי סמית' (ללמוד ת'טכניקה,ואמרו לי שאני עושה אותה די טוב עכשיו,אז חשבתי להתחיל סקוואט חופשי). ארבל רשם פה אבל שדווקא 12 חזרות נתנו לו תוצאות טובות,אולי כדאי לנסות? (לא בטוח יעבוד עליי,אבל כדאי לנסות?)

טכניקה של סקוואט בסמית' זה ממש אבל ממש לא דומה לסקוואט חופשי.

Deadlift 01-04-10 22:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי terminater135 (הודעה 984317)
טכניקה של סקוואט בסמית' זה ממש אבל ממש לא דומה לסקוואט חופשי.

אבל הבנתי ת'עיקרון חוץ מזה שבסמית' נשענים על המוט גם קצת. בעיקרון זה די פשוט (יחסית):ברכיים לא עוברות ת'קו של האצבעות של הרגל,גב ישר,פיסוק קל,מבט קדימה (ראש לא למעלה ולא למטה),מורידים את התחת למטה עד ל90 מעלות ומשם שוברים מקביל ויורדים עוד קצת.
בעיקרון לעשות סקוואט 12 חזרות כן או לא?

Sugarzaza 01-04-10 23:27

לא.תלמד את התנועה קודם בטווחי חזרות יותר נמוכים, תבנה בסיס טוב ואז תוכל לשחק עם התכנית.

Deadlift 01-04-10 23:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי sugarzaza (הודעה 984335)
לא.תלמד את התנועה קודם בטווחי חזרות יותר נמוכים, תבנה בסיס טוב ואז תוכל לשחק עם התכנית.

או.קיי. אז 8 חזרות זה גם טוב או ללכת על ה6?
כי פשוט סתכל. מצד אחד זה הגיוני,חזרות נמוכות משקלים גבוהים. אם אני אדע ת'טכניקה במשקלים הגבוהים,בנמוכים יותר עם החזרות הגדולות יותר יהיה לי קל. מצד שני,אם אני נכשל במשקלים הגבוהים הפציעה תהיה יותר חמורה. אז פשוט לעשות עם שמירה?

סקוואט 8 חזרות או 6 ? (תענה לי תשובה וזה מה שאני יעשה-סופי).

ודדליפט 6 חזרות אמרתם,זה מה שאני יעשה.

Dark_Muse 02-04-10 02:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי sugarzaza (הודעה 984290)
לתת למתחיל לעשות 10-12 חזרות של סקוואט מלא זה דבר די טיפשי. זה מאוד תובעני וצריך בסיס טכני ממש טוב בשביל זה. 4-6 זה כנראה הטווח שילווה את המתחיל לאורך התקופה שהוא מתחיל ברוב התרגילים בתכנית טובה

10 חזרות של סקוואט עם משקל קל זה לא יותר קשה מלשבת ולקום 10 פעמים. אתה חושב כאילו זה איזה rm10 שמתחילים עושים.
אפשר להתווכח על התועלת אבל לא צריך להגזים.

Scylla 02-04-10 03:50

נוטה להסכים עם עודד, עם המטרה היא לעבוד קשה בסקוואט, עדיף להתחיל עם טווחים נמוכים.
לעבוד בצורה נכונה, מלאה, ולמצות את הrm12 האמיתי שלך בסקוואט לדעתי צריך מינימום נסיון...

Sugarzaza 02-04-10 07:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dark_Muse (הודעה 984356)
10 חזרות של סקוואט עם משקל קל זה לא יותר קשה מלשבת ולקום 10 פעמים. אתה חושב כאילו זה איזה rm10 שמתחילים עושים.
אפשר להתווכח על התועלת אבל לא צריך להגזים.

מה שאתה אומר זה נחמד אבל לא עומד במבחן המציאות, טכניקה אצל בנאדם לא מאומן היא בכל מקרה בעייתית ודורשת הדרכה ולימוד וככל שסט מתארך יש יותר Technical Breakdown אצל כל אחד, מאומן או לא. בשביל ללמוד טכניקה הייתי אומר ששווה לעשות סטים של 3-5 עם משקל קל להרבה, הרבה סטים.

Deadlift 02-04-10 14:30

או.קיי,אז מה החלטנו? אחד פה אומר שלעבוד קשה בסקוואט אז לעשות קצת חזרות,אחד נוסף אומר שזה לא יותר קשה מלקום מכיסא... אחד אומר פה שהוא ראה תוצאות טובות מאוד ב12 חזרות. אני יודע שזה משתנה מאחד לאחד.
אז לפי מה שהבנתי 6 חזרות... טוב תודה רבה.

Sugarzaza 02-04-10 16:39

החלטנו שתקרא את Starting Strength הספר לפני שאתה עושה אותה. מה לעשות כמות המידע שאפשר להעביר בספר היא הרבה יותר גדולה ממה שאני יכול להעביר בכמה שורות של הודעה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:40.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ