צפיה בהודעה בודדת
ישן 31-05-07, 10:43   #403
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
זה הוגן ביותר.
יש פסיכומטרי בערבית אם אני לא טועה... חוץ מזה, מי ששפת אמו לא עברית יכול לעשות פסיכומטרי מעורב-אנגלית. אין שם מילים, אין שם פטל ויש שם אנלוגיות עם מילים של גנון, אבל יש קצת יותר בעיות הגיון וקצת יותר בעיות השלמת משפטים.

אתה יודע שיש גם מלא עולים מבריה"מ ומארצות אחרות ששפת אמם לא עברית, או שפשוט הם לא שולטים בעברית כ"כ טוב.

אתה אמרת שהמוח קולט טוב יותר בילדות בלה בלה בלה, יש גם עולים מבריה"מ למשל שעלו ארצה. למה להם לא עושים העדפה מתקנת?

זה לא הוגן תפנים. לאוניברסיטאות לא צריך להיות אכפת מהסיבה שהבן אדם לא שולט בעברית. יש פסיכומטרי, וזהו... בעיה שלו. חוץ מזה הערבים לומדים בבתי ספר שבהם מלמדים בעברית. הם לא לומדים בערבית (אני חושב). זה שהם מדברים ביניהם ערבית לא אמורה להיות הבעיה שלי, או הבעיה של המדינה.

אה, ולאוניברסיטאות לא אכפת מהפליה מתקנת וכו'. למדינה השמאלנית הזאת אכפת. המדיניות של ההעדפה מתקנת היא בלחץ המדינה, לא מיוזמת האוניברסיטאות.

למה אני צריך ללמוד חזק לבגרויות (טוב אני לא לומד כ"כ חזק, אבל בתאוריה אני צריך!!!)
ובעוד שבשביל ערבים בגרות זה קלי קלות? חברה של אמא שלי הייתה מורה לאנגלית בתיכון ערבי, היא סיפרה שבזמן הבגרות הבוחנים הערבים נכנסו, וההנהלה ביקשה ממנה אישית(!!!) לכתוב את התשובות לבגרות על הלוח, והבוחנים הערביים ידעו מזה ולא היה להם אכפת! בגלל זה לערבים יש ציוני בגרות ממש גבוהים (למי שעושה בגרות).
צודק מה אני אגיד לך,אבל אחרי שהם עושים ת'פסיכומטרי בערבית יש להם גם בחינה בעברית.
והלימודים בתיכוניים הערביים כמו שאני יודע הינם בשפה העברית,אבל עברית מאוד מאוד פשוטה.
טוב בכל מקרה אני לא מצדיק שום דבר,רק האחוז ציון הפסיכומטרי של הערבים עומד על 440%.
Jones מנותק   הגב עם ציטוט