צפיה בהודעה בודדת
ישן 31-01-07, 21:03   #48
Takima
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
סעיף 2 סותר את סעיף 1 זה דבר ראשון. מצד אחד לכל דבר חייב להיות משהו שקדם לו אבל מצד שני למצוי הראשון אין יוצר? זה כמו השאלה, מה בא קודם: התרנוגלת או הביצה.

דבר שני, אם אלוהים היה קיים, הוא היה חייב להיות מוגבל לחוקי הלוגיקה. "אני חושב - משמע אני קיים". מה שאומר, שאם אלוהים לא היה מוגבל לחוקי הלוגיקה, זה אומר שכרגע כל מה שאנחנו עושים, כל הדיון הזה כרגע מתקיים בתוך חלום של דוב גריזלי. אתה יכול להוכיח שלא כך הדבר? לא, אתה לא יכול. לכן לוגיקה היא חוק מגביל, ואלוהים זה בהחלט לא משהו שאפשר לקרוא לו הגיוני. אני הייתי מאמין בפיות, מכשפים ודרקונים יורקי אש הרבה לפני אלוהים.
ערכתי את ההודעה שלי כך שסעיף 2 לא סותר עכשיו את סעיף 1.

בעניין ה"חלום של דוב גריזלי". אתה צודק, זה כמו שאני תמיד אומר על המטריקס, אם אפשר להוכיח שאנחנו לא נמצאים בתוך איזה מחשב ענק. אתה מדבר על לוגיקה אנושית ואצל כל אחד היא שונה. כולנו מוגבלים והלוגיקה שונה אצל כל אדם למרות שיש הרבה דברים משותפים. אם אפשר לקרוא לאלהים הגיוני? שוב, זה מסתכם בזה שההגיון (לוגיקה) שלנו הוא אנושי ומוגבל. אם אלהים קיים, הוא פועל וקיים ע"פ הגיון אלוהי ולאו דווקא ע"פ מה שאנחנו חושבים.

קודם אני רק הסברתי טענה, אבל מה שאני בעצם אומר עכשיו זה שבסוף הדברים מסתכמים במה שהאדם רוצה להאמין, מה שנראה לו הכי הגיוני ע"פ הלוגיקה וההבנה שלו.
Takima מנותק   הגב עם ציטוט