ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-11-08, 17:58   #1
dor_dru
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלה רפואית למשה

אני יודע שזה לא קשור לתזונה ואני מתנצל, אך רק ככה אני יודע שתקרא את זה כמה שיותר מהר.

נניח ולאדם יש חדר בלב שהוא גדול יותר (מורחב) ומעל הנורמה. האם אימונים במכון כושר במשך שנה וחצי עלולים אף להגדיל את החדר יותר?

בכלל אם תוכל להפנות אותי מידע לגבי קרדיולגיה ואימונים זה יעזור לי מאוד מאוד.
זה מאוד חשוב ולחוץ

תודה ושוב סליחה.
שבוע טוב
dor_dru מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-11-08, 23:02   #2
tal_s
חבר פעיל

הסמל האישי שלtal_s

חדר כושר: גו-אקטיב

מה אתה דפוק.. מה אתה שואל בפורומים שאלות כאלה
לך לרופא לב זה לא צחוק נושאים כאלה
tal_s מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-11-08, 23:46   #3
dor_dru
חבר פעיל

למה נראה לך שאני לא תחת מעקב ואין לי רופא צמוד?!
אני מחפש מידע מאדם שיש לו תחום ברפואה אך גם בספורט.
אין רופאת ספורט מספיק טובה בארץ (לפחות ככה זה נראה בנתיים דרך קופת חולים מכבי)
כל הרופאים מבטלים בקלות דעת את העניין של הכושר בקלות דעת כדי להסיר אחריות בלי להסתכל בכלל על כל מקרה לגופו.
ברוך השם אני יודע מה המקרה שלי והוא לא קיצוני כלל.
מבחינה עניינית מעניין אותי האם החדר או בכלל איברים פניימים יכולים לגדול עקב אימונים במכון (זה נשמע מוזר אבל קראתי את זה בכתבה האחרונה שפורסמה באתר ומכאן כל העניין התחיל)
ישן 02-11-08, 23:50   #4
YossI822
חבר פעיל

הסמל האישי שלYossI822

שלח הודעה דרך ICQ אל YossI822

אחי גם אצלי יש חדר בלב יותר מורחב (חושבים כחה לא 100%)... אני מתאמן ואני בנתיים לא מתתי.
YossI822 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-11-08, 00:40   #5
sleibel
חבר מתחיל

עוסק ב:: סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת הייטק
חדר כושר: הולמס פלייס
ברירת מחדל חדר מורחב

על השאלה יענה לך קרדיולוג אבל באופן כללי קיימים 2 סוגי הרחבה: חדר שמאלי (lvh) וחדר ימני (rvh) כלומר: היפרטרופיה של חדר ימני/שמאלי.
אפשר לראות את זה באק"ג - שם ה"פיק" של הגל הגבוה עולה ויורד חזק.
אם זה בחדר שמאלי - בד"כ אין בעיה ומדובר על תוצאה של כושר אירובי טוב ונפח לב גדול (מקדם תפוקה חדר שמאלי lvef). אם מדובר בחדר ימני - בעיה.
חדר לב מורחב "טוב" גם יגרום לדופק נמוך כתוצאה מכושר טוב כלומר "מנוע גדול" שצריך פחות "דפקים" כדי לספק את אותה כמות דם. גם כלי הדם רחבים כי הצנרת "נקייה"...

בכל מקרה - אתה אמור להגיע עם זה לרופא רגיל ואולי לקרדיולוג אם יש לך איזשהו חשש כי זה אפשר לבדוק רק באקו - לב (אולטרהסאונד חזה כמו לנשים בהריון)
sleibel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-11-08, 09:58   #6
dor_dru
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yossi822 צפה בהודעה
אחי גם אצלי יש חדר בלב יותר מורחב (חושבים כחה לא 100%)... אני מתאמן ואני בנתיים לא מתתי.
רק בריאות גבר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sleibel צפה בהודעה
על השאלה יענה לך קרדיולוג אבל באופן כללי קיימים 2 סוגי הרחבה: חדר שמאלי (lvh) וחדר ימני (rvh) כלומר: היפרטרופיה של חדר ימני/שמאלי.
אפשר לראות את זה באק"ג - שם ה"פיק" של הגל הגבוה עולה ויורד חזק.
אם זה בחדר שמאלי - בד"כ אין בעיה ומדובר על תוצאה של כושר אירובי טוב ונפח לב גדול (מקדם תפוקה חדר שמאלי lvef). אם מדובר בחדר ימני - בעיה.
חדר לב מורחב "טוב" גם יגרום לדופק נמוך כתוצאה מכושר טוב כלומר "מנוע גדול" שצריך פחות "דפקים" כדי לספק את אותה כמות דם. גם כלי הדם רחבים כי הצנרת "נקייה"...

בכל מקרה - אתה אמור להגיע עם זה לרופא רגיל ואולי לקרדיולוג אם יש לך איזשהו חשש כי זה אפשר לבדוק רק באקו - לב (אולטרהסאונד חזה כמו לנשים בהריון)
אני רואה שיש לך ידע אז תרשה לי לשאול אותך.
אכן מדובר בחדר שמאל אף עלתה האפשרות שיש לי מה שנקרא "לב ספורטאי" ממש כמו שתיארת. אכן במנוחה הדופק שלי יחסית נמוך אך בפעולה הלב שלי עובד 100%.
הרופא המטפל החליט לשלול זאת משום שלדעתו מדובר רק בספורטאים ואתלטים רציינים שמשתתפים בתחרויות.
מה דעתך לגבי זה האם זה נכון?
ובכללי האם אימונים עלולים אף להרחיב את החדר יותר?
ישן 03-11-08, 13:01   #7
sleibel
חבר מתחיל

ברירת מחדל שמח לעזור.

אין בעיה גבר.
אני לומד המון על קרדיולוגיה - בגלל נטייה משפחתית למחלות לב - זה הפך להיות אובססיה..

אני אתן לך את המקרה שלי כדוגמה לבהלה של רופאים: אני רץ המון אינטרוולים. הלב התרחב וב-3 שנים האחרונות מאז שהתחלתי לעשות כושר (הייתי בטטת כורסה) הדופק שלי ירד מ-88 ל-36 במנוחה. פשוט המשאבה יותר גדולה וצריך פחות דם (גם אם אתה רזה אז בכלל צריך פחות). זה דופק של אצנים אולימפיים ואף רופא לא מאמין לי - אז עשו בדיקות והכל סבבה.
אני מבין את הרופא: דופק איטי (ברדיקרדיה) מעיד על אחד מהשניים: או מה שנקרא "ברדיקרדיה של ספורטאים" ("לב ספורטאי") ואז זה דבר טוב - אבל רופאים פשוט לא רגילים לזה אז הם קצת נבהלים. פשוט האפשרות השניה היא אי ספיקת לב ואז זה אומר שהבנאדם צריך השתלת לב מיידית...
כל עוד אתה עובד על גבול של 85% דופק (ותעבוד עם שעון !) עם עליות ל-90% של לא יותר מ-10-20 שניות (אחרת אתה עושה נזק) - אין בזה בעיה. זה רק בריאות. כל הפומפה עובדת יותר יעיל...
חוץ מזה - אם עושים לך אולטרהסאונד והתפוקה של החדר השמאלי (שהוא מה שחשוב, כי הוא דוחף את הדם לגוף) כלומר: מה שהם קוראים "מקטע הפליטה" או "LVEF" כלומר: נצילות המשאבה הוא קרוב ל-60% (שזה הכי טוב שיש) - אז בכלל סבבה. אם אין הפרעות קצב באק"ג - בכלל סבבה. ככה שאפשר לבדוק די בקלות. תן לו לשלול את זה - שיישן בשקט. ואם אין כלום אז פשוט תציין את זה בכל בדיקה כדי שלא כל פעם הרופאים שלא מכירים אותך ייבהלו... יכול להיות שאתה גם היית שמן פעם או משהו - ואז הלב תיקן את עצמו - והתייעל.

אני אתן לך עוד דוגמא למשהו שרופאים לא רגילים: אני שותה המון אז חסר לי מלח. אם חסר מלח אז בבדיקות דם יהיה כתוב "נא לפנות לרופא מייד !" למה ? כי זה אומר שיש לך הצטברות נוזלים ואי ספיקת לב... הם פשוט רגילים לאנשים חולים ולא לאנשים בריאים.

אז סיכמנו: לא לעבוד ב-100% דופק (אלא אם כן אתה רוצה דום לב...)
אם אתה לא בטוח, תבקש בדיקה אחת ל-5 שנים. זה תמיד דבר טוב. ככה לא קוראים למכבי אש רק אחרי שחצי בית נשרף... אבל תכל'ס - זה מעיד על בריאות. הלב שלך עובד בובה.

אם יש עוד שאלות - רק תגיד.

נערך לאחרונה על ידי sleibel, 03-11-08 בשעה 13:08.
ישן 03-11-08, 17:09   #8
dor_dru
חבר פעיל

אתה מכיר בארץ רופא ספורט ברמה גבוהה אפילו שניתן לפנות אליו באופן פרטי?

אני אצל רופאים מגיל 14 והמערכת הזו התישה ותיסכלה אותי מאוד.
ההורים שלי נרתעים מאוד ועד שהיה לי חופש מהם במהלך השנה אני אמור לחזור לבדיקה כי הם לחוצים מהאימונים.
כל כך אין לי כוח לזה.

עכשיו אני במעקב אצל שני רופאים אחד נתן לי אישור והשני שלא נותן.
מין הסתם ההורים שלי רוצים לחזור שלא נתן, אני חושש שעם התרחב לי הלב עוד קצת שהוא יבקש שיקשרו אותי למיטה לחינם.
זה פשוט הרבה יותר קל.

סורי על החפירה הוצאתי תיסכולים.....בתכלס יכול להיות שחדר מורחב יגדל עקב אימונים אנארוביים (לא ארובי) גם כשהוא כבר מורחב?
ולפי הרופא חדר שמאל מורחב מעיד על שריר לב חלש? נתן לבדוק זאת?
עשיתי אקו, אקו במאמץ ועוד כמה בדיקות ובאף אחד מהן לא נתנו לי תשובה חותכת
ישן 03-11-08, 17:57   #9
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

על איזה אימונים אתה מדבר? אירובי או אנאירובי? אימון אירובי נוטה להגדיל את הנפח של החדר, אימון אנאירובי מגדיל את עובי הדופן של החדר בלי להשפיע כל כך על הנפח. השאלה היא מה עשית בשנה וחצי הזאת והאם זה מספיק בשביל לגרום להרחבה כל כך משמעותית. בעיות של תפקוד הלב מן הסתם יענו בלי בעיה על השאלה (א.ק.ג ואקו לב). אבל כל השאלות האלו צריכות לפנות לקרדיולוג, לא אלינו. תנסה לקבוע פגישה עם קרדיולוג שעובד עם ספורטאים, אני משוכנע שיש כאלה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-11-08, 00:19   #10
sleibel
חבר מתחיל

משה צודק (גם בהבדלים ובעיקר בזה שאתה צריך לפנות לקרדיולוג).
יש מרכז לרפואת ספורט גם בוינגייט וגם במכון "מדיקס" באיצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף.

http://www.medixlife.co.il/54509/רפואת-ספורט

http://wingate.co.il/Index.asp?Artic...yID=325&Page=1
תגובה