ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-02-09, 09:39   #21
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

סתם מבאס? מה אתה בן 10?
אתה מביא טענה והדרך שלך לחזק אותה היא "שמעתי מחבר אבל לא זוכר סיבה", זה נשמע לך רציני?
אני אחפש לך קצת סימוכין לגבי שנת צהריים

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-09, 21:39   #22
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity צפה בהודעה
סתם מבאס? מה אתה בן 10?
אתה מביא טענה והדרך שלך לחזק אותה היא "שמעתי מחבר אבל לא זוכר סיבה", זה נשמע לך רציני?
אני אחפש לך קצת סימוכין לגבי שנת צהריים
אמרתי שזה לפי האר"י ז"ל (נתתי שם, אתה לא נתת משהוא חוץ מאשר לומר שתחפש קצת סימוכין)
בכלל, לא שמעתי כלל על זה ששינת צהריים טובה, ההיפך, שמעתי שזה לא בריא וגם לפי היהדות זה כך. (לא משנה שהבאתי מאיפה שמעתי)
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-09, 22:32   #23
little_friend
חבר פעיל

הסמל האישי שלlittle_friend

עוסק ב:: חייל משוחרר!!!
חדר כושר: אין לו שם

ציטוט:
פורסם במקור על ידי speed צפה בהודעה
אני לא אנטי ושונה אני מציב עובדות והולך לפי עובדות נטו! אם העובדות היו הפוכות הייתי מחזק את ההמלצות ע"י העובדות, לא זכור לי שכתבתי משהוא ללא עובדות ובעז"ה שלא יהיה דבר כזה.

לא שמעתי על אף רופא שממליץ על ששינה בצהרים ועם זה שמעתי למה זה לא בריא ולא מומלץ.

במקרה הזה אלה שמועות אבל שמעתי את זה למעשה כמה פעמים, בגלל זה ציינתי מחבר, כשלמעשה זה לא רק מחבר, זה מעוד כמה מקורות, אז זה יותר משמועה- זה שמועות.
לכן ציינתי שזה שמועות אחרת הייתי מציב עובדה. (בלי "שמעתי..")

אתה יודע מה, זה סתם מבאס מה שעשית עכשיו, אני כתבתי מאיפה שמעתי ומה המקור של השמוע (שלמעשה, זה עובדה, אנחנו לא מדברים על סתם אנשים ועל סתם ספרים), אתה רק כתבת "רופאים" לא אמרת מאיפה, לא הבאת כתובת לא כלום ואתה יוצא עליי בטענות.
וואו.. אין לי מילים...

ציטוט:
אמרתי שזה לפי האר"י ז"ל (נתתי שם, אתה לא נתת משהוא חוץ מאשר לומר שתחפש קצת סימוכין)
בכלל, לא שמעתי כלל על זה ששינת צהריים טובה, ההיפך, שמעתי שזה לא בריא וגם לפי היהדות זה כך. (לא משנה שהבאתי מאיפה שמעתי)
וואו אתה ממש ****.....

מאלה שמאמינים לכל פלוץ שאיזה פארזיט מפריח...
ישן 08-02-09, 22:39   #24
ניגרי ענק
מנהל מקצועי - פיתוח גוף תחרותי

הסמל האישי שלניגרי ענק

כללי:: אביב עומר
גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb
עוסק ב:: כתב עיתונות. כמו סופרמן

שנת צהריים זה תענוג נהדר שלצערי אני יכול להרשות לעצמי רק לעיתים נדירות בגלל אינספור מחוייבויות.
מי שיכול, זה בריא, מומלץ, וחיובי.
אחרי שינה טובה של שעה באמצע היום אתה כמו חדש.

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

כל עוד שלא עלית לבמה, לפחות פעם אחת, לא עשית דבר וחצי דבר בספורט הזה

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010
ניגרי ענק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-09, 00:36   #25
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי little_friend צפה בהודעה
וואו.. אין לי מילים...

וואו אתה ממש ****.....

מאלה שמאמינים לכל פלוץ שאיזה פארזיט מפריח...
טוב זו בעייתך שאתה מעיז לכתוב כך על האר"י הקדוש.

דבר שני, כשחכמים רושמים דבריי רפואה, זה מידע שיש לו סימוכין, זו לא המצאה, התורה זה ספר חוקים ומנהגים זה לא סר רפואה, אבל יש עניין שמירת הגוף שזהו דבר שיש לו הרבה פרטים, מה שנצרך מהרפואה להלכה, מובא בספרים, אז לומר דבר כמו שכתבת זה שטות כי זה מהרפואה.
וכמו שציינתי, היה זהיר בדבריי חכמים, אתה בכלל מעיז להכניס את המלל הזה על חכמים??
ישן 09-02-09, 00:45   #26
G-G
חבר פעיל

הסמל האישי שלG-G

נדיר מאוד שיש לי אימון טוב ללא שנת צהריים של לפחות שעה וחצי

ואין לי בעיה , כי השינה בלילה נמשכת אצלי עד הצהריים
ישן 09-02-09, 10:57   #27
little_friend
חבר פעיל

ציטוט:

דבר שני, כשחכמים רושמים דבריי רפואה, זה מידע שיש לו סימוכין, זו לא המצאה, התורה זה ספר חוקים ומנהגים זה לא סר רפואה, אבל יש עניין שמירת הגוף שזהו דבר שיש לו הרבה פרטים, מה שנצרך מהרפואה להלכה, מובא בספרים, אז לומר דבר כמו שכתבת זה שטות כי זה מהרפואה.
וכמו שציינתי, היה זהיר בדבריי חכמים, אתה בכלל מעיז להכניס את המלל הזה על חכמים??
חכמים שמכמים... זו בעיה שלך שאתה מאמין להם בעיניים עצומות וקורא לזה "עובדות"..

והתורה זה ספר. זהו..

ספר שמישהו כתב, שבו הוא הכניס את התורה שבעל פה שהייתה עד אותו זמן מועברת מאב לבן,
וכפי שכולנו יודעים, סיפור שמסופר בעל פה כל כך הרבה שנים יכול להשתנות פלאים, אם הוא בכלל נכון
מלכתחילה.
ישן 09-02-09, 12:59   #28
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:

גם אני חכם..שאפ'חד לא ידבר עלי כן?
עם כל הכבוד לרבנים,הארי ז"ל,האדמור הזקן,הט"ז,הגאון מוילנה,הרבי הרייץ,צמח צדק,ועוד שלל רבנים שאני לא מזלזל בהם,אין להם ממש מושג ברפואה,לא רק כי פעם הרפואה לא הייתה מפותחת(יחסית להיום היא הייתה כלום),אלא גם שהם לא התעסקו בזה בכלל..מילא היית אומר רמב"ם שהיה רופא,מילא וגם זה צולע כי הרפואה של לפני מאות שנים זאת לא הרפואה של היום,אבל לבוא ולהגיד מה שהארי אמר ששנת צהריים זה לא טוב ולהגיד שזאת עובדה זה בורות לשמה.
עצה ממני,רוב הפורום פה לא דתי,יש דרך להחדיר אמונה ודת באנשים,מה שאתה עושה זאת דרך גרועה ואפילו מגוחכת,אני לא תוקף אותך,מצדי תפרסם פה מאמרים והרצאות של רבנים,אני פשוט אומר את זה לטובתך בלבד,ואל תפגע כי לא זאת מטרת ההודעה.
,
jonathan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-02-09, 02:43   #29
speed
חבר פעיל

ציטוט:
חכמים שמכמים... זו בעיה שלך שאתה מאמין להם בעיניים עצומות וקורא לזה "עובדות"..

והתורה זה ספר. זהו..

ספר שמישהו כתב, שבו הוא הכניס את התורה שבעל פה שהייתה עד אותו זמן מועברת מאב לבן,
וכפי שכולנו יודעים, סיפור שמסופר בעל פה כל כך הרבה שנים יכול להשתנות פלאים, אם הוא בכלל נכון
מלכתחילה.
דברי האר"י ז"ל לא כתובים בתורה, אלה פרושים על התורה. לפרוש התורה צריך הרבה חוכמות אחרות.
הנקודה שהעלתה זה בדיוק מה שמיוחד בתורת עם ישראל, התורה עברה מדור לדור ובכל ספר תורה שתפתח בין אם זה יהיה בהודו ובין אם בכל מקום אחר, זה בדיוק אותו ספר תורה, מיל במילה ואין שינוי באות אחת ואפילו בקוצו של יוד!

(אגב, לנצרות יש למעלה מ400 גרסאות)
ישן 10-02-09, 03:03   #30
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי jonathan צפה בהודעה
גם אני חכם..שאפ'חד לא ידבר עלי כן?
עם כל הכבוד לרבנים,הארי ז"ל,האדמור הזקן,הט"ז,הגאון מוילנה,הרבי הרייץ,צמח צדק,ועוד שלל רבנים שאני לא מזלזל בהם,אין להם ממש מושג ברפואה,לא רק כי פעם הרפואה לא הייתה מפותחת(יחסית להיום היא הייתה כלום),אלא גם שהם לא התעסקו בזה בכלל..מילא היית אומר רמב"ם שהיה רופא,מילא וגם זה צולע כי הרפואה של לפני מאות שנים זאת לא הרפואה של היום,אבל לבוא ולהגיד מה שהארי אמר ששנת צהריים זה לא טוב ולהגיד שזאת עובדה זה בורות לשמה.
עצה ממני,רוב הפורום פה לא דתי,יש דרך להחדיר אמונה ודת באנשים,מה שאתה עושה זאת דרך גרועה ואפילו מגוחכת,אני לא תוקף אותך,מצדי תפרסם פה מאמרים והרצאות של רבנים,אני פשוט אומר את זה לטובתך בלבד,ואל תפגע כי לא זאת מטרת ההודעה.
,
ידוע שהרמב"ם היה רופא ולכן גם הלא דתיים ואפילו הגויים מייחסים לו אדרת כבוד גדולה בשל כך.
אבל האם אתה חושב שהחכמים הם למעשה-טפשים?? הם כותבים שירבוט? לידיעתך, כל הדברים הכתובים שהם מחוץ לפרוש התורה אבל נסמך להלכה (למשל, איזה צד לישון?, אגב, שמאל כי זה עוזר לעיכול) הם חוכחמות אחרות כמו מגעי הטבע וכו'.
זה נכון שבדורנו יש קידמה וידע גדול יותר, אין ספק, אבל גם לפני המון שנים היה ידע..אין צורך לדאוג, הם לא היו טיפשים ורוב החוקים לא השתנו, מה שהיה לניוטון וגלילאו אותם חוקים לא השתנו.
הפירמידות במצרים זו דוגמא בולטת לחכמה של הינדוס שנשכחה מהעולם- עד היום לא יודעים איך נבנו הפירמידות. (זה דוגמא)

להערתך, אני שמתי ל בעצמי ואני יודע למה אתה מתכוון, ולמרות שזה נראה כך, אז אני צריך לציין, אני לא ניסיתי ולא מנסה לשנות אף אחד. כשיש שאלה אני מביא ממה שאני יודע והרבה פעמים זה מהיהדות, זה לא אומר שבאתי להטיף. זה שאמרתי שלפי הרמב"ם טוב לישון 8 שעות למשל, (וגם הזכרתי שזה מרפואה ולא מחוקי התורה)- ממש לא באתי להטיף מוסר או להשמיע בסורה חדשה. הבאתי את זה רק בגלל שזה התשובה לכמה צריך לישון (לדוגמא).
כשמדברים על הדת אז מדברים על הדת אבל בשאר הדברים זה לא קשור לכלום, אז פי הכל שזה שיהיה ברור..
ישן 10-02-09, 09:12   #31
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

speed

קודם כל - גם לתנ"ך היו גרסאות. תחפש ותמצא.

דבר שני - הרמב"ם היה הרבה יותר חכם ממך, זה בטוח. הסיבה היא פשוטה - אפילו הרמב"ם לא האמין בעצמו כמו שאתה מאמין בו.

חפירה במקורות:

"הם (החכמים) אמרו במפורש: כל [דבר] שיש בו משום רפואה אין בו משום דרכי האמורי, כלומר, כל מה שהעיון הטבעי מצריך מותר, וזולתו אסור... אל יקשו עליך (הדברים) ההם שאותם התירו, כגון מסמר הצלוב ושן השועל, כי באותם ימים סברו שהם תוצאות הניסיון, ונעשׂו משום רפואה... אתה המעיין, הבן אפוא את הנפלאות האלה מתוך דברַי ושמור אותם כי לִוְיַת חן הם לראשך וענקים לגרגרֹתיך" (מורה נבוכים, חלק שלישי, פרק ל"ז).

צא ולמד תלמידו של הרמב"ם: למרות שחכמי ישראל התירו דברים מסויימים משום רפואה הם נעשו אסורים משום דרכי האמורי, כיוון שנמצא שאין בהם רפואה. משמע, רפואה זה מדע אמפירי וצריכים לעקוב אחר הנסיון והמידע המדעי. לא אחרי הרמב"ם ולא אחרי האר"י שכבודם במקומו מונח אבל אין להם סמכות.

נביא עוד מדבריו של הרמב"ם. הפעם מהלכות טריפה באדם:

"וכל אדם בחזקת שלם הוא וההורגו נהרג עד שיודע בודאי שזה טריפה ויאמרו הרופאים שמכה זו אין לה תעלה באדם ובה ימות אם לא ימיתנו דבר אחר" (הלכות רוצח ושמירת נפש פרק ב' הלכה ח')

כאן מדובר בדיני טריפה באדם. את מי שואלים? את הרופאים. למה? כי אין לזה תשובה הלכתית חד משמעית שעומדת לעד. רפואה זה דינמי, זה מתקדם, דברים שפעם היו מתים מהם נחשבים היום למחלות קלות. אי אפשר לסמוך על דברים מלפני 3000 שנה כשמדברים על תחום כל כך דינמי. אפילו הרמב"ם אומר שבדיני טריפה הולכים לשאול רופא - ולא הולכים לחפש בגמרא.

אנא ממך - זה לא פורום "בחדרי חרדים". זה פורום שבאופן עקרוני הולך על גישה מדעית ואמפירית ומציאותית. מה שהאר"י אמר מעניין אולי בבני ברק. אם אתה מדבר שאלה מדעית, תביא סמוכין מדעיים, לא מה אמר ההוא לפני מאות/אלפי שנים.

עכשיו לשאלה המקורית. התחום של השינה הוא תחום מאוד "חם" מבחינה מדעית ולומדים עליו וחוקרים אותו המון. מסתבר שבאמת יש בשעות הצהריים איזושהי עייפות "פיזיולוגית" אצל הרבה אנשים. אפשר לנוח, זה לא מזיק לבריאות ואם אתה מרגיש שאתה צריך את זה - לך על זה. מומלץ לא להגזים עם זה כי זה יכול להזיז לך את כל שעות השינה בלילה, כפי שאמרו לפניי.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-02-09, 10:45   #32
little_friend
חבר פעיל

ציטוט:
הפירמידות במצרים זו דוגמא בולטת לחכמה של הינדוס שנשכחה מהעולם- עד היום לא יודעים איך נבנו הפירמידות. (זה דוגמא)

סתם שאלה... אתה גם מאלה שחושבים שהפרמידות נבנו ע"י בני ישראל המשועבדים?
ישן 10-02-09, 15:06   #33
גד"שניק
Gay lord

מונוסודיום גלוטומט זה לא בריא.
גד"שניק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-02-09, 22:51   #34
radio111
חבר פעיל

עוסק ב:: לימודים

ציטוט:
אני לא אנטי ושונה אני מציב עובדות והולך לפי עובדות נטו! אם העובדות היו הפוכות הייתי מחזק את ההמלצות ע"י העובדות, לא זכור לי שכתבתי משהוא ללא עובדות ובעז"ה שלא יהיה דבר כזה.

לא שמעתי על אף רופא שממליץ על ששינה בצהרים ועם זה שמעתי למה זה לא בריא ולא מומלץ.

במקרה הזה אלה שמועות אבל שמעתי את זה למעשה כמה פעמים, בגלל זה ציינתי מחבר, כשלמעשה זה לא רק מחבר, זה מעוד כמה מקורות, אז זה יותר משמועה- זה שמועות.
לכן ציינתי שזה שמועות אחרת הייתי מציב עובדה. (בלי "שמעתי..")

אתה יודע מה, זה סתם מבאס מה שעשית עכשיו, אני כתבתי מאיפה שמעתי ומה המקור של השמוע (שלמעשה, זה עובדה, אנחנו לא מדברים על סתם אנשים ועל סתם ספרים), אתה רק כתבת "רופאים" לא אמרת מאיפה, לא הבאת כתובת לא כלום ואתה יוצא עליי בטענות.
כן גם זרע לבתלה זה אסור על פי היהדות, למרות שידוע שארבעת הדברים החיוניים ביותר למוח הם אוכל, שתייה,שינה וסקס.

אני לא מפקפק ביהדות בכלל לא, אני צם את רוב הצומות, מקדש בשישי ושומר בשר וחלב, מתוך מסורת אבל שומר. איש באמונתו יחייה.
לפני 500 שנה יכול להיות שדברי החכמים הדריכו את ל העם בעניין הבריאותי, אבל עם הזמן הטכנולוגיה התפתחה, ואין ברירה צריך להתאים את עצמנו למאה ה21.
radio111 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-09, 01:04   #35
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שניר אליוף צפה בהודעה
כן גם זרע לבתלה זה אסור על פי היהדות, למרות שידוע שארבעת הדברים החיוניים ביותר למוח הם אוכל, שתייה,שינה וסקס.

אני לא מפקפק ביהדות בכלל לא, אני צם את רוב הצומות, מקדש בשישי ושומר בשר וחלב, מתוך מסורת אבל שומר. איש באמונתו יחייה.
לפני 500 שנה יכול להיות שדברי החכמים הדריכו את ל העם בעניין הבריאותי, אבל עם הזמן הטכנולוגיה התפתחה, ואין ברירה צריך להתאים את עצמנו למאה ה21.
*לבטלה- הנשפך לחינם ולא למטרה לבתלה- {אולי כמו לשם, בשביל בתול}

(בסוגריים, נכון, אבל במיתון, אחרת זה פוגע במוח, זה ידוע ואתה יכול לברר יותר לעומק את מה שבסוגריים)- מבחינה גשמית.
לכל דבר בעולם יש מטרה ותכלית אבל צריך לדעת במה הוא מזיק, לפי ההדות יש היבט רוחני לזרע האדם ולכן אפשר לקחת את אותו דבר קדוש שהוא כוחו ותכליתו של האדם בעולם ולהשתמש בו לטובה או לרעה. מכיוון שזה תכליתו של האדם הדבר רומז (יש לזה כמובן הסבר עמוק יותר) שאותו כח יכול להוביל את האדם לשפלות הכי נמוכה או לרוממות הכי גבוה, הכל תלוי איך מנווטים את הכוחות הטמונים בנו.

העולם של מעלה, עולם רוחני משפיע על עולם של מטה. אבל- גם עולם של מטה משפיע על עולם של מעלה, ובכוכחה לתקן או לקלקל, וזהו מעגל סובב.

לאדם שמאמין- אם כתוב איסור הוצאת זרע לבטלה אז לפני הכל, זה אסור.
למי שרוצה לשוב בתשובה מהחטא הזה- דבר אחד שהאדם צריך
לעשות וזוהי "דרך התשובה": 1)וידוי 2)חרטה 3)קבלה לעתיד
זה הכל, ובמיוחד בחטא הזה שמה שצריך זה פשוט להפסיק- לא צומות, לא סיגופים- רק תשובה אמיתית- זה לא קל, מאוד קשה להתמודד עם היצר, אבל מבריי חכמים "אבר קטן לו לאדם מרעיבו משביעו משביעו מרעיבו"
ישן 11-02-09, 01:41   #36
speed
חבר פעיל

ציטוט:
סתם שאלה... אתה גם מאלה שחושבים שהפרמידות נבנו ע"י בני ישראל המשועבדים?
לא זכור לי שכתוב בתורה על זה שהפירמידות נבנו ע"י בנ"י, תקן אותי אם אני טועה. לכן זוהי רק דוגמא לחוכמה שנשכחה מהעולם ולא הזכרתי לגביה דבר.
חוץ מזה, מה זה משנה? זה לא קשור לזה שזה חוכמה נשכחה מהעולם.
ישן 11-02-09, 01:54   #37
speed
חבר פעיל

[quote=m0she;763173]speed
צא ולמד תלמידו של הרמב"ם: למרות שחכמי ישראל התירו דברים מסויימים משום רפואה הם נעשו אסורים משום דרכי האמורי, כיוון שנמצא שאין בהם רפואה. משמע, רפואה זה מדע אמפירי וצריכים לעקוב אחר הנסיון והמידע המדעי. לא אחרי הרמב"ם ולא אחרי האר"י שכבודם במקומו מונח אבל אין להם סמכות.
QUOTE]

מצטער שאני מצטט חלק מדבריך אבל זה בדיוק מה שאני מחוייב לעשות גם פה.
צא ולמד בעצמך, לא רק מדבריי "רפואה אמיתיים" (כלומר, מדורנו, פעם הם לטענתך היו טפשים) אלא גם מדבריך שלמעשה, בשניי הדברים האלו (שינה בצהריים והוצאת זרע לבטלה) זה למעשה לא בריא מבחינה רפואית, היום! לא אתמול, זה ידע שהשינה בצהריים גורמת לאדים במח שלא בריאים (אחריי האוכל בעיקר) וזה ידוע שיש הורמון המופרש מבלוטת היפותלמוס הנמצאת במוח ועובר דרך עמוד השידרה עד החלציים וק אז נוצר הזרע בשלמות- כלומר, זהו חומר המופרש מהמח (אני לא סגור על זה, אני פשוט לא זוכר טוב, אם אני לאטועה הסיבה היא שזה יוצר לחץ, ודבר שני שזהו חומר כימי החיוני למוח ולכן כשמוציאים אותו מהגוף אם זה לא נעשה במיתון זה לא בריא)- אגב, את זה למדתי לפני כשנה וחצי בערך בביולוגיה, שא תחשוב שזה מימים עברו..
ישן 11-02-09, 06:34   #38
Stealth
חבר מתחיל

שלח הודעה דרך ICQ אל Stealth

אם אתה יושן בצהריים ואז באימון אתה עושה אימון נכון ופעיל , אין סיבה שלא תישן נכון בלילה.
מניסיון
Stealth מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-09, 09:11   #39
m0she
מנהל מחלקת התזונה

[quote=speed;763811]
ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she צפה בהודעה
speed
QUOTE]

מצטער שאני מצטט חלק מדבריך אבל זה בדיוק מה שאני מחוייב לעשות גם פה.
צא ולמד בעצמך, לא רק מדבריי "רפואה אמיתיים" (כלומר, מדורנו, פעם הם לטענתך היו טפשים) אלא גם מדבריך שלמעשה, בשניי הדברים האלו (שינה בצהריים והוצאת זרע לבטלה) זה למעשה לא בריא מבחינה רפואית, היום! לא אתמול, זה ידע שהשינה בצהריים גורמת לאדים במח שלא בריאים (אחריי האוכל בעיקר) וזה ידוע שיש הורמון המופרש מבלוטת היפותלמוס הנמצאת במוח ועובר דרך עמוד השידרה עד החלציים וק אז נוצר הזרע בשלמות- כלומר, זהו חומר המופרש מהמח (אני לא סגור על זה, אני פשוט לא זוכר טוב, אם אני לאטועה הסיבה היא שזה יוצר לחץ, ודבר שני שזהו חומר כימי החיוני למוח ולכן כשמוציאים אותו מהגוף אם זה לא נעשה במיתון זה לא בריא)- אגב, את זה למדתי לפני כשנה וחצי בערך בביולוגיה, שא תחשוב שזה מימים עברו..
לא אמרתי שהם טפשים, פשוט לא היה להם מספיק ידע - זה משהו שמצטבר עם הזמן. אל תכניס לי מילים לפה ותלמד לקרוא.

דבר שני, במח אין אדים. אתה מדבר על תפיסה בת כמה אלפי שנים אם אתה מדבר על אדים. תסלח לי מאוד, אבל אתה כנראה לא יודע מה זה היפותלמוס, הוא לא מפריש שום דבר שעומד דרך עמוד השדרה ומגיע לחלציים. תאמין לי, למדתי נוירולוגיה - תפסיק לקשקש, אתה מביך את עצמך. אני מקווה מאוד שזה לא מה שלומדים בביולוגיה במדינת ישראל ושמי שמתכנן לכתוב את זה בבגרות יכשל.

MosheG@israelbody.org
ישן 11-02-09, 09:23   #40
m0she
מנהל מחלקת התזונה

וכמובן שלא התייחסת בענייניות למקורות שהבאתי שמראים שברפואה צריכים ללמוד עם הזמן ובחרת להגיד שאמרתי שהם "טפשים" ועוד דברים שלא אמרתי ושאינם רלוונטיים. הרמב"ם לא סומך על עצמו כמו שאתה סומך עליו, זה נראה לך הגיוני? תחזור למציאות..

MosheG@israelbody.org
תגובה