ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-05-07, 15:27   #1
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני לא יודע בפרוטרוט איך עובדת מערכת העיכול אז אני לא אתווכח עם סטודנט לביולוגיה שכנראה למד את זה , אבל לא הגיוני לי שמה שנכנס ראשון בהכרח מסיים את העיכול ראשון. האנזימים ומיצי העיכול מן הסתם יעכלו מהר מאוד מאכלים שהעיכול שלהם הוא "פשוט" למרות שיש גם מזון יותר "מורכב" ולכן סביר שהאוכל שעוכל כבר ימשיך הלאה. אני אבדוק את זה יותר לעומק אם הזמן יאפשר לי.
חשוב להבדיל כאן בין השלב שמתרחש בקיבה, לבין המעיים עם ראשיתו בתריסריון. בקיבה אכן יש פחות חשיבות לסדר אלא יותר לפרמטרים אחרים כמו "מה נאכל?". כמובן גם שאם אוכל נאכל מוקדם הוא יהיה בשלבי פירוק יותר מתקדמים, ועל כך יעבור יותר מהר למעי הדק. לגבי המעיים וכל תהליך הספיגה של התוצר הסופי, יש חשיבות יותר גדולה כאן לסדר, אך עדיין אבות מזון שונים יספגו בצורה שונה (כמובן, הבדלים כימיים).
על השפעה של ארוחה קודמת על זירוז העיכול והספיגה במעיים אני לא כלכך בטוח, אך נתקלתי במחקר הבא: http://www.blackwell-synergy.com/doi...ournalCode=eci

נתקלתי גם בגרף |2| נחמד על ההבדלים בקיבה בין אוכל מוצק לנוזלי, לכל המעוניין.
ניתן לראות כאן בציר ה(Y) את אחוז הארוחה שנמצאת עדיין בקיבה, וע"י הזמן בציר ה(X), ניתן להבין מהו קצב התרוקנות הקיבה (GE).

ועוד גרף |1| המראה לנו איך חלק מהארוחה עדיין יכולה להשאר בקיבה, כאשר חלק ממנה כבר הגיע למעי הגס (כלומר, אבות המזון נספגו). מה שמראה שהסדר כאן לא מסונכרן.
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: gif emptyfill.gif (10.3 KB, 10 צפיות)
סוג הקובץ: gif solidvsliquid.gif (6.8 KB, 7 צפיות)

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה