ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-01-07, 19:12   #1
theUsualSuspect
חבר מתחיל

ברירת מחדל שילוב קריאטין וחלבון עם חיטוב גוף

שלום לכולם,

אולי הכותרת נראית תחילה קצת מוזרה אך היא בעצם מסכמת את כל מה שאני רוצה לשאול. אני בן 21 חזרתי להתאמן לפני כחודש וחצי לאחר הפסקה של כ3 חודשים. ב3 חודשים האלה (בצבא) צברתי הרבה שומן, למרות שכן הייתי רץ באופן תמידי.
עכשיו חזרתי לאימונים אנאירוביים אינטנסיביים במכון (לאט לאט כמובן) אני עושה במיוחד תרגילי סיבולת שריר (חיטוביים יותר), כלומר יותר חזרות, סטים איטיים בלי הפסקות ארוכות (כמובן שתלוי בשריר ובתרגיל) ומשקלים נמוכים יחסית.

אני יודע שקריאטין (שהשתמשתי בו בעבר) יכול להועיל הרבה באימונים כאלה (גם) כיוון שהוא עוזר להתאוששות השריר גם במהלך האימון, וכמובן שחלבון הוא מאוד חשוב כבכל סוג של אימון אנאירובי.

הבקשה שלי היא בעזרה בהרכבת התפריט עם קריאטין וחלבון בשביל סוג אימונים כנ"ל ואם אפשר טיפים להורדת אחוזי שומן (טיפים תזונתיים ואימוניים).

ד.א. - עוד שאלה שיש לי היא האם חובה לקנות אבקת חלבון? כיוון שלי למשל אף פעם לא הייתה בעיה לאכול 4-5 חלבונים של ביצים ופחית טונה לאחר אימון. כי באבקת חלבון עוד לא השתמשתי רק בקריאטין. אז מה היתרונון על פני צריכה טבעית של חלבונים במזון?

תודה מראש,
שגיא.
theUsualSuspect מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-01-07, 19:25   #2
eminemfan
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלeminemfan

כללי:: אלי בן עזרי
שלח הודעה דרך ICQ אל eminemfan שלח הודעה דרך MSN אל eminemfan

אני גם בחיטוב אחי ואני אישית לא לוקח קריאטין כי הוא גורם לעליה בנפח התא של השריר כשהוא סופח נוזלים אליו וכו' הוא נותן כוח וזה לא בדיוק המטרה של חיטוב(למרות שיש כאחה שלוקחים קריאטין בחיטוב אבל אני קיח את זה רק במסה),אלא לרדת כמה שיותר באחוזי שומן,בכללי אני ממליץ לך לעשות הרבה אירובי שזה מאוד חשוב,לגביי אבקת חלבון,לא חייב ויש אנשים שגדלו וחיטבו בלי זה אבל זה מומלץ,לגביי תפריט ותזונה שזה הכי חשוב זה גם מאוד כללי ואתה צריך לבנות את זה אישית בהתאם לנתונים שלך ושהוא יכלול פחמימות,חלבונים,ירקות,שומן חיוני,יש פה אנשים שמבינים והם יוכלו לעזור לך לגביי כמויות וכו' אבל אני תמיד בדעתי שללכת לאיש מוסמך ומקצועי זה הכי טוב.
ישן 07-01-07, 19:37   #3
theUsualSuspect
חבר מתחיל

שמע עלייה בנפח השריר זה לא בדיוק נוגד את רעיון החיטוב. הרי זה עליה בנפח השריר לא החלק גוף עצמו (או שאני טועה) ומה שקריאטין עושה חוץ מזה זה מגביר את סיבולת השריר במהלך אימון, דבר שמאוד יכול לעזור בסוג האימון שאותו תיארתי בהודעה.

האם אני טועה? יש עוד דעות?

תודה,
שגיא
ישן 08-01-07, 10:36   #4
Kachok
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

תראה,קריאטין אם אני לא טועה מעודד ניוד פחממות ליצירת אנרגיה,בעוד שבחיטוב אתה מעוניין שהשומן ישמש למטרה זו אך בכ''ז אתה יכול להשתמש בו כדי לשמור על עצימות האימונים
Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-01-07, 19:03   #5
theUsualSuspect
חבר מתחיל

הבנתי יש איזשהם טיפים כפי שביקשתי בהודעה הראשונה ממקצוענים או סתם אנשים שמבינים עניין?
ישן 09-01-07, 02:11   #6
גיל גרנות
מייסד הפורום

הסמל האישי שלגיל גרנות

כללי:: גיל גרנות
גיל:: מצוות הנהלת הפורום.מדריך כושר מוסמך ממכללת וינגייט - מאמני חדר כושר.יועץ לתזונת ספורט,מתמחה בפיתוח ג
עוסק ב:: יועץ תזונה וכושר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי theUsualSuspect
הבנתי יש איזשהם טיפים כפי שביקשתי בהודעה הראשונה ממקצוענים או סתם אנשים שמבינים עניין?
1. קריאטין כרגע יהיה בזבוז זמן. כל עוד אינך מתאמן ב RM נמוכים, זה לא יהיה שימושי.
2. חזרות גבוהות לחיטוב - זהו מיתוס ישן ומופרך. עבודה בטווח חזרות גבוה לא יתנו לשריר את סף הגירוי המינמלי לשמירה על מסת השריר היקרה כל כך. מה שיגרום בסופו של דבר לתהליך בו גופך "יפרק" מסת השריר על מנת ולהוריד את קצב חילוף החומרים ולחסוך בהוצאה הקלורית.
3. שלב חלבון מי גבינה המעושר ה BCAA וגלוטמין, זה יהיה יעיל בהרבה מקריאטין, מאחר והיכולת לשמר מסת שריר ע"י חומצות האמינו הללו טובה יותר.
4. קרא באתר את המדריך לחיטוב, זה יכול לתת לך בסיס כלשהו. אך זה עדיין לא יהיה כמו תפריט אישי המותאם לך ולותכני האימונים שלך.

מקווה שעזרתי, ואשמח לעזור בהמשך.

נ,ב
בתאוריה אין בעיה לשלב קריאטין טוהר בתקופת החיטוב, החשש הוא ברמה התחרותית כאשר אתה מתכוון להעלות על הבמה - יבש וללא נוזלים, אזי הקריאטין עלול להפריע.

צוות ישראלבודי- הנהלה
יועץ לתזונת ספורט, תוספי מזון ופעילות גופנית.
GilGranot@israelbody.org - ליעוץ, תמיכה ושאלות
גיל גרנות מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-07, 15:20   #7
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

אני אישית מאוד לא ממליץ על קריאטין בתקופת חיטוב, בגלל שהקריאטין משפר רגישות לאינסולין ובחיטוב המטרה שלך היא רגישות פחותה לאינסולין בשביל לחמצן מקסימום שומן.

אימוני בטווחי חזרות גבוהים לא יעזרו לך לשמור על המסת שריר, אבל הם יעזרו לרוקן את הגליקוגן (אם עובדים לאט ועושים את זה כמו שצריך).
אני לא בטוח שאתה רוצה בשלבים הראשונים של החיטוב אימוני ריקון גליקוגן קלאסיים, אבל עבודה בטווחים 10-12 יכולה לעזור.

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-07, 15:56   #8
theUsualSuspect
חבר מתחיל

ציטוט:
שלב חלבון מי גבינה המעושר ה Bcaa וגלוטמין, זה יהיה יעיל בהרבה מקריאטין, מאחר והיכולת לשמר מסת שריר ע"י חומצות האמינו הללו טובה יותר.
האם יש המלצות לאיזשהי תוספת מהחנות של האתר? רצוי של אופטימום?

ציטוט:
בתאוריה אין בעיה לשלב קריאטין טוהר בתקופת החיטוב, החשש הוא ברמה התחרותית כאשר אתה מתכוון להעלות על הבמה - יבש וללא נוזלים, אזי הקריאטין עלול להפריע.
מה הכוונה ברמה התחרותית?

תודה,
שגיא
ישן 09-01-07, 16:22   #9
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי theUsualSuspect
האם יש המלצות לאיזשהי תוספת מהחנות של האתר? רצוי של אופטימום?

מה הכוונה ברמה התחרותית?

תודה,
שגיא

תתקשר לחנות, יענו לך על השאלות בכיף בכל מה שקשור למוצרים.

תחרותית מהמילה תחרות, מיתחרים בענף פיתוח הגוף, יש דבר כזה בארץ, לא כ"כ מוכר אבל יש.

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה