ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-04-08, 22:35   #161
Logout
מה חברה שלך עושה איתך?!- חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Powerlifter
כתוב בתורה "בל יראה ובל יימצא" מה נובע מכאן?
נו זה קל..
שבל יראה (הוא יסתכל עם העניים שלו)
ובל ימצא (כלומר ימצאו אותו במחבואים)
זה כבר נשימע יותר הגיוני מהקטע של החמץ :S
חח אבל כמו שאמרתי אין לי בעיה שתישמרו..אבל אל תיכפו עליי..בעקיפין או לא בעקיפין..גם לישמור ולא לאכול חמץ..כי אין איפה לקנות!
Logout מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:37   #162
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

עוסק ב:: תלמיד
חדר כושר: מתאמן בבית

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dino Psaras
בגלל שאסור לך להתסכל על לחם, אני אמור לא למכור את זה בחנות שלי במשך שבוע שלם. בחייאת רבאק, אתה שם לב מה אתה כותב?

אני חושב שכבר דיברנו על זה שלא אתה ולא התורה שלך תכתיבו לי מה לעשות. הלא כן?
חח אחי שוב לא אמרתי לך איך לחיות, ואני לא בא להכתיב לך, אני בתור אחד שמאמין בתורה מאמין בהלכות שכתובות ובשבוע הזה מעלים כל חמץ שיש, אז כמו שאמרת אתה מוכן לכבד רק אם לא היו כופים, אני לא כופה אחי אני מבקש , וואלה אם לא באלך תעשה מה בראש שלך מי אני שיגיד לך מה לעשות, פשוט תחשוב שמספיק שאני מסתכל על החמץ זה נחשב שאני חוטא כביכול, וואלה זה שונה משבת כי בשבת אין לי בעיה שתיסע או שתפתח חנות, פשוט פה האיסור שונה

שיאים אישיים:
דדליפט------->150 ק"ג RM1
בנץ'---------> 110 ק"ג RM1
סקוואט---------> 115 ק"ג RM1
משקל נוכחי : 72 וחצי ק"ג
Powerlifter מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:38   #163
yonip
חבר פעיל

הסמל האישי שלyonip

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Logout
נו זה קל..
שבל יראה (הוא יסתכל עם העניים שלו)
ובל ימצא (כלומר ימצאו אותו במחבואים)
זה כבר נשימע יותר הגיוני מהקטע של החמץ :S
חח אבל כמו שאמרתי אין לי בעיה שתישמרו..אבל אל תיכפו עליי..בעקיפין או לא בעקיפין..גם לישמור ולא לאכול חמץ..כי אין איפה לקנות!
תגיד שניה יש לי שאלה אישית .
קשה לך למשל לצום ביום כיפור ולהעביר צחוקים בערב עם החברים?
קשה לך לא לאכול לחם בפסח, (במילא אתה חטוב תאכל מצות חח) , שזה כולה שבועיים?
מתוך כבוד למדינה שאתה נולדת בה ?
עשיתם בר מיצווה.. עליתם לתורה.. חתכו לכם תזין בלידה. למה חתכו לכם תזין בלידה ? תחשבו על זה.
yonip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:43   #164
Alechko
חבר פעיל

הסמל האישי שלAlechko

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yonip
עשיתם בר מיצווה.. עליתם לתורה.. חתכו לכם תזין בלידה. למה חתכו לכם תזין בלידה ? תחשבו על זה.
חמודי יש גם נוצרים שחותכים להם אתה יודע למה? כי העורלה או איך שלא רושמים את זה יכול לגרום לזיהום ומחלות וגם לערביים חותכים נו ו? זה דבר מקובל בעולם אז תפסיק להיות גם ראש אשכולית
Alechko מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:45   #165
Logout
מה חברה שלך עושה איתך?!- חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yonip
כי הוא היה גדול מידי חחח
אין לי בעיה אני יושב עם חברים ששומרים ביום כיפור מעביר צחוקים עד הבוקר, לא אוכל או שותה לידם, אם אני צמה אני הולך רגע לצד ושותה,חוזר הבייתה ואוכל...
זה אל שקשה לי..אבל אני לא רואה בזה טעם....חוץ מזה..מה יעזור לילישמור בפסח ואחרי יום לאכול בשר עם חלב, לעשות זרע לבטלה וכל השטיות האלה....זה כמו הראש אשכולית (פשוט שכחתי מה הכינויי שלו חח)בפורום..שומר אבל אחרי זה מקלל את כולם..מה זה שווה? ללכת לבית כנסת ואחרי זה ללכת לזיין ילד מכות... (לא אני או אתה ..לדוגמא כל הערסים הקטנים שלובשים כיפה של נחמן מאומן והולכים לבית כנסת ואחרי זה הולכים לעשות בלאגן וללכת מכות ודקירותת...מה זה שווה?)

ועוד משו, עליתי לתורה, חתכו לי ת'זין וכל זה...זה לא מבחירה..אם הייתי נולד גויי,בחיים לא הייתי חושב על זה אפילו..זה פשוט ביגלל מה שיש פה בארץ...וילד בן 13 לא יכול ממש לחשוב על דברים כאלה ולהגיד שהוא לא עולה לתורה..
Logout מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:45   #166
Antonator1
הושעה

הקטע שחלק ענק מהאוכלוסייה משלים איתם ומכבד אותם על היותם אנשים והם אפילו את זה לא מסוגלים לעשות.

אצלנו בבסיס המשגיח כשרות דתי ומתייחס לאנשים כמו לזבל וכששאלתי אותו למה הוא ענה לי - "אצלי יש כבוד רק בין האדם למקום, אין מה לעשות".
Antonator1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 22:47   #167
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Antonator1
הקטע שחלק ענק מהאוכלוסייה משלים איתם ומכבד אותם על היותם אנשים והם אפילו את זה לא מסוגלים לעשות.

אצלנו בבסיס המשגיח כשרות דתי ומתייחס לאנשים כמו לזבל וכששאלתי אותו למה הוא ענה לי - "אצלי יש כבוד רק בין האדם למקום, אין מה לעשות".
אז אחי הוא חרא של בן אדם ועדיף שלא יידע כלום בתורה ויהיה לו יחס בין אדם לחברו מאשר אחד שיש לו יחס רק לאלוהים, ככתוב "דררך ארץ קדמה לתורה".

שיאים אישיים:
ישן 03-04-08, 23:15   #168
ענק וחזק
חבר פעיל

כמה דברים.

למי שאמר על חנויות שסגורות בשבת.
למה שיהודים במדינה יהודית לא יוכלו לעבוד בחנויות כי צריך לעשות משמרות בשבת?
למה בעל חנות יהודי צריך לפתוח עסק בשבת או שהפרנסה שלו תיפגע בגלל שהמתחרים שלו עובדים בשבת?
למה בעל חנות או עובד שרוצה לנוח יום אחד בשבוע לא יוכל לנוח בגלל שקשה לך לעשות את הקניות בששת הימים האחרים של השבוע?

את הקניות שלכם תעשו בשאר השבוע או אצל הערבים אם כל כך חשוב לכם בשבת.

לגבי תחבורה ציבורית.
למה שיהודי במדינה יהודית לא יוכל לעבוד בתחבורה הציבורית כי צריך לעשות משמרות בשבת?
למה שיהודים שומרי מסורת (שזה רוב עם ישראל) יסבסדו לך מכספם תחבורה ציבורית בשבת כשזה נוגד את הדת שלהם?

אתה רוצה ליסוע בשבת? תיסע במונית! זו גם סוג של תחבורה ציבורית.

לגבי חמץ בפסח, רוב עם ישראל לא אוכל חמץ בפסח. לפי הדת היהודית אסור שיהיה חמץ אצל יהודים בפסח. במדינת ישראל חוקק חוק שאוסר מכירת חמץ באזורים יהודיים. החוק הזה התקבל בצורה דמוקרטית על ידי רוב. להזכירך רוב חברי הכנסת אינם חרדים ואפילו אינם דתיים.

חמץ אפשר לקנות אצל הערבים.

לגבי מי שסיפר דברים רעים על כל מיני אנשים דתיים. דברים רעים יש בכל ציבור. זה צביעות לקחת מעשה שפרט עשה ולהאשים בו את הכלל. ואם אתה כבר עושה את זה אז אפשר בקלות לעשות לך את זה בחזרה.

מה שאמרתי לגבי החוק של החמץ נכון כמובן גם לשאר החוקים. החוקים הללו התקבלו בצורה דמוקרטית ע"י רוב שאפילו אינו דתי, אז איפה בדיוק יש פה מיעוט שכופה את הדעה שלו?

ענק וחזק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-04-08, 23:44   #169
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ענק וחזק
כמה דברים.

למה בעל חנות יהודי צריך לפתוח עסק בשבת או שהפרנסה שלו תיפגע בגלל שהמתחרים שלו עובדים בשבת?
למה בעל חנות או עובד שרוצה לנוח יום אחד בשבוע לא יוכל לנוח בגלל שקשה לך לעשות את הקניות בששת הימים האחרים של השבוע?

לגבי תחבורה ציבורית.
למה שיהודי במדינה יהודית לא יוכל לעבוד בתחבורה הציבורית כי צריך לעשות משמרות בשבת?
למה שיהודים שומרי מסורת (שזה רוב עם ישראל) יסבסדו לך מכספם תחבורה ציבורית בשבת כשזה נוגד את הדת שלהם?

לגבי חמץ בפסח, רוב עם ישראל לא אוכל חמץ בפסח. לפי הדת היהודית אסור שיהיה חמץ אצל יהודים בפסח. במדינת ישראל חוקק חוק שאוסר מכירת חמץ באזורים יהודיים. החוק הזה התקבל בצורה דמוקרטית על ידי רוב. להזכירך רוב חברי הכנסת אינם חרדים ואפילו אינם דתיים.

לגבי מי שסיפר דברים רעים על כל מיני אנשים דתיים. דברים רעים יש בכל ציבור. זה צביעות לקחת מעשה שפרט עשה ולהאשים בו את הכלל. ואם אתה כבר עושה את זה אז אפשר בקלות לעשות לך את זה בחזרה.

מה שאמרתי לגבי החוק של החמץ נכון כמובן גם לשאר החוקים. החוקים הללו התקבלו בצורה דמוקרטית ע"י רוב שאפילו אינו דתי, אז איפה בדיוק יש פה מיעוט שכופה את הדעה שלו?

כל מילה בסלע.

שיאים אישיים:
ישן 04-04-08, 00:09   #170
yonip
חבר פעיל

הסמל האישי שלyonip

ציטוט:
כמה דברים.

לגבי תחבורה ציבורית.

!!!!
ובנימה זו אני הולך לישון
yonip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 00:56   #171
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BraveFalcon
זאת מדינה לעם היהודי, לא לדת היהודים..

יהדות זה לא רק דת, אלא עם.
התבלטתי אם בכלל להכנס פה לדיון כי ההרגשה היא שנוצר מצב שמעורר שנאה- הכי חשוב להיות עם אחד ושמחים..

מכל הפוסט החלטתי להגיב לזה דווקא, אני לא יודע אם מוומלץ להתחיל שלא יתסיס אבל זו תגובתי:

נכון שהמדינה היא לעם היהודי.. אך השאלה שאני מפנה אליך, למה המדינה קמה דווקא בישראל ולמה התעקשותו של חיים ויצמן ביקש דווקא את מדינת ישראל, לעומת הדה הקודמת בה היינו צריכים להיות באינדונזיה ואנו יודעים מה הולך שם, או.. לחילופין מדגסקר.. הריי יכול להיות שהיו ניצלים ועומדים יהודים רבים יותר אם הייתה קמה מדינה שלא בא"י ומוקדמת יותר.. הסיבה מקורה בדת היהודית שדוקא המדינה היהודית היא מדינת ישראל ובעל כרכך (ובלי התפלספויות של, אני לא מקשיב לחוקיי המדינה, כי זה לא קשור לעניין) נצטרכת לשמור על חוקיי המדינה משום שאתה במדינה הזאת ולא במדינה אחרת על אף חוקיה שלא מותירים לך חופש.

דבר שני... בקשר לאלה שהם היו דתיים, בהגדרה כללית לעין לפחות, והפכו ל"לא דתיים", אני ועוד איך יכול להגיב,-במיה מסויימת אני יכול להצדיק אותך ובמידה אחרת אני יכול להאשים אותך שאתה הסתכלת במבט שטחי ודבקת בזה.. לגבי זה בדיוק אומר על זה הרב קוק, יסוד הכפירה המדעית נובעת מהכפירה המוסרית, כלומר היסוד של כל ההוכחות הכביכול מדעיות שהן מוזרות מצד עצמן מפני שהם לא עומדות כמו שאר המדעים על הוכחה מוצקה אלא על תאורייה שהיא דמיון, יסודה של הכפירה המדעית נובע מהפתח של הכפירה המוסרית שהשנאה שנגרמה בגלל אותו פתח גרמה לכפירה המדעית שהיא שנאה לכל הדעות כי מטרתה להפר כל יסוד תורה ללא שום הגיון(מכיוון שהן תאוריות בלבד בגלל הקושי שבשינוי התנהגות) היא לכאורה האשמה של המאמנים בהתנהגויות שליליות מסויימות שגרמו לפתח>> וזו בעצם האשמה של המאמנים את עצמם-זה בדיוק העניין ועוד אומר הרב קוק, לכן הדרך להלחם בכפירה המוסרית היא לקדש שם שמים, למשל חיוך לאדם ברחוב וכו' שזה מעצמו מבטל כפירה מוסרית

העניין של כל הפוסט, שפיקח לא נכנס לבור מלכתחילה וזה כן בור על אף הכל, אבל יש דרך לצאת ויש דרך גם להוציא.. אבל חוץ משכבר כתבתי לגביי זה אני בינתיים לפחות ואולי כלל לא אגיב..

בקשר לחוק איסור מכירת חמץ, יש לי דבר אחד לומר.. זה לא ממש (לפחות לא ברשתות הגדולות) קשור למכירת חמץ בגלל חוק מסויים, מה לגביי טיב טעם למשל? הם סגורים או פתוחים? זה עניין הרשתות שלא מעוניינות להוריד נתח שוק גדול של דתיים [למי שמסתכל בראייה כללית הכוונה להוציא את דתיים מכל השנה] וגם לא חסר רשתות שבם הבעלים הם דתיים

לגביי הדעות פה.. מאוד לא אהבתי את הביזה לאנשים (לא רק חרדים וכו' נתנו כאן דירוג שנאה), דבר שאני לא יכול להבין זה חוסר כבוד לאדם באשר הוא אדם (אבל צריך להבדיל בין אוייב לאחר שאוייב לא צריך לנשק צריך לחסל אוייב אם לא מצליחים להגיע לדרכיי שלום אסור לחמול)

[b][SIZE="7"]^^^^אנשים אני מצטער על האורך שוב פעם, זה קורא לי כמעט כל פעם..:):):):), בכל מקרה בואו נעזוב, זה גורם לסתם שנאה צריך לשמוח ולא לשנוא אחד את השני ולהתווכח!!לכו למכון תפרקו עצבים תחזרו[/[/size]B]
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 01:05   #172
eminemfan
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלeminemfan

כללי:: אלי בן עזרי
שלח הודעה דרך ICQ אל eminemfan שלח הודעה דרך MSN אל eminemfan

איש איש באמונתו יחיה-צריך להיות אחווה פיוס לא לעשות דווקא אחד לשני -ללא יהודים וליהודים לחילונים ודתיים/מסורתיים כל אחד שיעשה מה שבא לו שיקנה מה שבא לו שיסע מתי שבא לו-אני מסורתי אבל נגד כפיה דתית-נכון אנחנו במדינה יהודית אבל צריך להתחשב גם בשאר(מוסלמים,נוצרים,צ'רקסים,דרוזים)- אני לדוגמא מסורתי וכשהייתי בצבא לא אכלתי חמץ והיו איתי דרוזים שאכלו חמץ- וממש לא איכפת לי שחבר שלי יאכל חמץ מול העיניים שלי שיעשה כרצונו זה מה שהוא מאמין ואני מכבד זאת.
שכל אחד יסתכל בצלחת שלו!
eminemfan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 07:42   #173
BraveFalcon
חבר פעיל

הסמל האישי שלBraveFalcon

ציטוט:
פורסם במקור על ידי speed
התבלטתי אם בכלל להכנס פה לדיון כי ההרגשה היא שנוצר מצב שמעורר שנאה- הכי חשוב להיות עם אחד ושמחים..

מכל הפוסט החלטתי להגיב לזה דווקא, אני לא יודע אם מוומלץ להתחיל שלא יתסיס אבל זו תגובתי:

נכון שהמדינה היא לעם היהודי.. אך השאלה שאני מפנה אליך, למה המדינה קמה דווקא בישראל ולמה התעקשותו של חיים ויצמן ביקש דווקא את מדינת ישראל, לעומת הדה הקודמת בה היינו צריכים להיות באינדונזיה ואנו יודעים מה הולך שם, או.. לחילופין מדגסקר.. הריי יכול להיות שהיו ניצלים ועומדים יהודים רבים יותר אם הייתה קמה מדינה שלא בא"י ומוקדמת יותר.. הסיבה מקורה בדת היהודית שדוקא המדינה היהודית היא מדינת ישראל ובעל כרכך (ובלי התפלספויות של, אני לא מקשיב לחוקיי המדינה, כי זה לא קשור לעניין) נצטרכת לשמור על חוקיי המדינה משום שאתה במדינה הזאת ולא במדינה אחרת על אף חוקיה שלא מותירים לך חופש.

דבר שני... בקשר לאלה שהם היו דתיים, בהגדרה כללית לעין לפחות, והפכו ל"לא דתיים", אני ועוד איך יכול להגיב,-במיה מסויימת אני יכול להצדיק אותך ובמידה אחרת אני יכול להאשים אותך שאתה הסתכלת במבט שטחי ודבקת בזה.. לגבי זה בדיוק אומר על זה הרב קוק, יסוד הכפירה המדעית נובעת מהכפירה המוסרית, כלומר היסוד של כל ההוכחות הכביכול מדעיות שהן מוזרות מצד עצמן מפני שהם לא עומדות כמו שאר המדעים על הוכחה מוצקה אלא על תאורייה שהיא דמיון, יסודה של הכפירה המדעית נובע מהפתח של הכפירה המוסרית שהשנאה שנגרמה בגלל אותו פתח גרמה לכפירה המדעית שהיא שנאה לכל הדעות כי מטרתה להפר כל יסוד תורה ללא שום הגיון(מכיוון שהן תאוריות בלבד בגלל הקושי שבשינוי התנהגות) היא לכאורה האשמה של המאמנים בהתנהגויות שליליות מסויימות שגרמו לפתח>> וזו בעצם האשמה של המאמנים את עצמם-זה בדיוק העניין ועוד אומר הרב קוק, לכן הדרך להלחם בכפירה המוסרית היא לקדש שם שמים, למשל חיוך לאדם ברחוב וכו' שזה מעצמו מבטל כפירה מוסרית

העניין של כל הפוסט, שפיקח לא נכנס לבור מלכתחילה וזה כן בור על אף הכל, אבל יש דרך לצאת ויש דרך גם להוציא.. אבל חוץ משכבר כתבתי לגביי זה אני בינתיים לפחות ואולי כלל לא אגיב..

בקשר לחוק איסור מכירת חמץ, יש לי דבר אחד לומר.. זה לא ממש (לפחות לא ברשתות הגדולות) קשור למכירת חמץ בגלל חוק מסויים, מה לגביי טיב טעם למשל? הם סגורים או פתוחים? זה עניין הרשתות שלא מעוניינות להוריד נתח שוק גדול של דתיים [למי שמסתכל בראייה כללית הכוונה להוציא את דתיים מכל השנה] וגם לא חסר רשתות שבם הבעלים הם דתיים

לגביי הדעות פה.. מאוד לא אהבתי את הביזה לאנשים (לא רק חרדים וכו' נתנו כאן דירוג שנאה), דבר שאני לא יכול להבין זה חוסר כבוד לאדם באשר הוא אדם (אבל צריך להבדיל בין אוייב לאחר שאוייב לא צריך לנשק צריך לחסל אוייב אם לא מצליחים להגיע לדרכיי שלום אסור לחמול)

[b][SIZE="7"]^^^^אנשים אני מצטער על האורך שוב פעם, זה קורא לי כמעט כל פעם..:):):):), בכל מקרה בואו נעזוב, זה גורם לסתם שנאה צריך לשמוח ולא לשנוא אחד את השני ולהתווכח!!לכו למכון תפרקו עצבים תחזרו[/[/size]B]
עד עכשיו כל חנות בחרה אם למכור חמץ או לא, עכשיו מוציאים חוק שאוסר למכור חמץ.
הבעיה פה זה לא שמפריע לי לא לקנות לחם שבוע (ד"א אני שומר אבל לא משנה), מה שמפריע זה שכופים עלי את האורח חיים הדתי בעזרת חוקים.

מדינת ישראל הוקמה בארץ ישראל בגלל שהרבנים ממזרח אירופה לא היו מוכנים לקחת חלק בהקמה של מדינה יהודית במקום אחר, אבל עזוב היסטוריה עכשיו.

לא כל כך הבנתי מה רשמת על כפירה מוסרית/מדעית אבל לא משנה. אני לא לקחתי תגובה של בנאדם ואמרתי - הוא צודק, אני חושב כמוהו. אני רואה ושומע את המצב של החרדים, תגיד לי אם אני טועה בסעיף כלשהוא:
1. הם לא עובדים.
2. הם מולידים כמות ילדים שלא יוכלו לגדל עם המשכורת שלהם (0 שקל)
3. הם לא עושים צבא.
4. הם לא תורמים למדינה.
5. (נכון לגבי הרוב, לא כולם) הם מנסים לכפות עלי את סגנון החיים שלהם, לפעמים באלימות.
6. הם חייב על חשבון המיסים שאני משלם.

האם טעיתי במשהו? כל בנאדם שעושה את 6 הסעיפים אני לא אוהב, לא חשוב אם הוא חרדי או חילוני. בקהילה החרדית רוב האנשים מקיימים את 6 הסעיפים ולכן כל האשכול הזה הפך לאשכול "שנאה"..

למה אני (אדם חילוני) צריך לחיות לפי חוקי תורה של אדם אחר (אדם חרדי)?
BraveFalcon מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 07:47   #174
BraveFalcon
חבר פעיל

הסמל האישי שלBraveFalcon

ציטוט:
כמה דברים.

לגבי תחבורה ציבורית.

השתמשת ב"יהודי" לא טוב, תשתמש ב"דתי"
שכל בעל עסק יבחר מתי לפתוח את העסק שלו, אם הדתי לא יכול/רוצה לעבוד בשבת, זה בעיה שלו. למה שהחילוני יפסיד כסף בגלל שהדתי מפסיד כסף?

אם בעל חנות רוצה לנוח - שינוח.. אף אחד לא מחייב אותו לעבוד בשבת

כמה עולה מונית וכמה עולה אוטובוס?..
ישן 04-04-08, 07:49   #175
BraveFalcon
חבר פעיל

הסמל האישי שלBraveFalcon

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yonip
דבר ראשון אהבתי את התגובה שלך. אני מסכים איתך לגמרי!
אני גם שונא דתיים שרק רואים אותי עוברים ברחוב וחושבים " איזה טעות , הוא ילך לגיהינום"
או גרוע יותר דוסים בבני ברק שיחשבו שאני מורד בה' ושאני לא יהודי.
אני גם גדלתי ביסודי בכפיה דתית, איך שיכלתי עזבתי את זה.
אני גם לא מסכים עם זה שהם מקבלים תשלומים מהמדינה ולא עובדים בכלל.
אבל!
אין לזה שום קשר עם המנהג של לא לאכול חמץ בפסח.
לא אומרים לכם להיות דוסים וללכת לתפילה כל יום בבוקר.
מה שכן מצפים ממכם זה לשמור על המסורת והמנהגים של המדינה היהודית הזאת.
ומי שאמר שזאת לא מדינה יהודית - תגיד אתה חי בסרט ?
זה לא מצפים שנשמור על המסורת, זה כופים עלינו לשמור עליה..
ישן 04-04-08, 08:21   #176
JoeTwille
חבר פעיל

הסמל האישי שלJoeTwille

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BraveFalcon
השתמשת ב"יהודי" לא טוב, תשתמש ב"דתי"
שכל בעל עסק יבחר מתי לפתוח את העסק שלו, אם הדתי לא יכול/רוצה לעבוד בשבת, זה בעיה שלו. למה שהחילוני יפסיד כסף בגלל שהדתי מפסיד כסף?

אם בעל חנות רוצה לנוח - שינוח.. אף אחד לא מחייב אותו לעבוד בשבת

כמה עולה מונית וכמה עולה אוטובוס?..

אתה יודע מה זה יהודי נכון?

זה דת.
ישן 04-04-08, 08:52   #177
BodyKilo
חבר פעיל

הסמל האישי שלBodyKilo

כללי:: Just Another Person

ציטוט:
כלאום, היהדות משמשת מוקד הזדהות לאומית לקבוצה של כמה מיליוני בני אדם ברחבי העולם. הזהות היהודית הלאומית, והזיקה רבת השנים לארץ ישראל עמדה במאה ה-20 כבסיס להקמת מדינת ישראל.

כדת היהדות היא העתיקה מבין שלוש הדתות המונותאיסטיות המערביות. זוהי הדת שממנה התפצלה הנצרות, והדת שהייתה המשפיעה ביותר על היווצרות דת האיסלאם. היהדות היא דת הלכה (אורתופרקטית), המבוססת על מערכת של מצוות מעשיות, שמקורותיה בכתבי הקודש היהודיים: התורה שבכתב (התנ"ך) והתורה שבעל פה (כדוגמת המשנה, התלמוד, ובשלב מאוחר יותר היד החזקה לרמב"ם והשולחן ערוך).

כתרבות, היהדות כוללת כמה שפות ייחודיות, שבכל אחת מהן נוצרה ספרות ענפה, פילוסופיה יהודית מקיפה שלעתים הושפעה מחיבורים פילוסופיים כלליים ויצרה סינתזה ביניהם לבין היהדות, וכן מערכת של מנהגים ומוסכמות חברתיות שלהם שותפים גם יהודים חילונים שאינם מקיימים את ההלכה היהודית.

כקבוצה אתנית, אליה משתייכים הנקראים בשם יהודים, מונה היהדות כ-13 מיליון בני אדם, המפוזרים בארצות שונות בעולם, ובעיקר בישראל, בארצות הברית ובאירופה. בין החברים בקבוצה האתנית ניתן למצוא מאפיינים תרבותיים משותפים ותחושת סולידריות.
...

ו... נראה לי שהדיון מוצה... עדיף לנעול.
BodyKilo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 09:00   #178
BraveFalcon
חבר פעיל

הסמל האישי שלBraveFalcon

ציטוט:
פורסם במקור על ידי JoeTwille
אתה יודע מה זה יהודי נכון?

זה דת.
אני יודע.. כנראה שאתה לא.. תקרא את התגובה מעליי
ישן 04-04-08, 13:41   #179
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Powerlifter
חח אחי שוב לא אמרתי לך איך לחיות, ואני לא בא להכתיב לך, אני בתור אחד שמאמין בתורה מאמין בהלכות שכתובות ובשבוע הזה מעלים כל חמץ שיש, אז כמו שאמרת אתה מוכן לכבד רק אם לא היו כופים, אני לא כופה אחי אני מבקש , וואלה אם לא באלך תעשה מה בראש שלך מי אני שיגיד לך מה לעשות, פשוט תחשוב שמספיק שאני מסתכל על החמץ זה נחשב שאני חוטא כביכול, וואלה זה שונה משבת כי בשבת אין לי בעיה שתיסע או שתפתח חנות, פשוט פה האיסור שונה
אני אכבד אותך ואת האמונה שלך כשאני אהיה בטריטוריה שלך. הרחוב הוא לא שלך, ולא של אבא שלך (אני לא פונה אלייך באופן ספציפי אחי, פשוט יותר נוח לי להתנסח ככה). הדת שלך תשאר אצלך, היא לא תשנה ולו במאומה את סדרי החיים הרגילים והנורמלים שלי.
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-04-08, 13:49   #180
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dino Psaras
אני אכבד אותך ואת האמונה שלך כשאני אהיה בטריטוריה שלך. הרחוב הוא לא שלך, ולא של אבא שלך (אני לא פונה אלייך באופן ספציפי אחי, פשוט יותר נוח לי להתנסח ככה). הדת שלך תשאר אצלך, היא לא תשנה ולו במאומה את סדרי החיים הרגילים והנורמלים שלי.
אבל שוב אחי, אתה תנעל אותי בבית שבוע שלם בגלל שאסור לי להסתכל על חמץ? אתה יכול לקנות חמץ בסתר אבל אם אתה פותח חנות ז"א אני לא יכול לעבור..

שיאים אישיים:
תגובה